Pielęgnacja.

Czyli opieka od A do Z

Zakres prac świadczonych w ramach zbiegów pielęgnacyjnych.

Ogród to nie tylko piękno, ale także ciężka praca.

Ogród podobnie jak żywy organizm wymaga licznych zabiegów pielęgnacyjnych pozwalających na utrzymać go w odpowiednim stanie i kondycji. W związku z tym wychodzimy z pomocą oferując szeroki zakres usług oraz wiedzę pozwalająca na osiągnięcie satysfakcjonującego stanu. Oferowane prace i zabiegi świadczymy w ramach jednorazowych zleceń, bądź też serwisu pozwalającego na wykonanie cyklicznych prac w określonych odstępach czasowych uzależnionych od potrzeb klienta.

Wykonywane Prace:

+  Przycinanie drzew i krzewów

+  Przycinanie formowanie żywopłotów

+  Nawożenie roślin i trawników 

+ Zabiegi pielęgnacyjne trawników wertykulacja/ areacja a także regeneracja czy uzupełnienie ubytków

+  Prace porządkowe

+  Koszenie trawników/ zarośli

+  Zagrabianie i usuwanie liści 

+  Ochrona roślin przed chorobami szkodnikami i grzybami

+  Przygotowanie systemu nawadniania ogrodowego przed okresem zimowym

+  Przygotowanie roślin do okresu zimowego poprzez okrywanie i zabezpieczanie   

Nawożenie

Ważny element zabiegów pielęgnacyjnych ogrodu pozwala na uzupełnienie składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin.

Cięcie

Wyróżniamy kilka rodzajów cięć między innymi sanitarne, korygujące, formujące czy odmładzające, pozwalają one utrzymać rośliny w odpowiedniej kondycji.  

Ochrona

Ważnym elementem wśród zabiegów pielęgnacyjnych jest ochrona roślin składa się ona na opryski bądź metody mechaniczne pozwalające na walkę z chorobami i szkodnikami. Umożliwia ratunek dla roślin przed ich całkowitym obumieraniem.   

Konserwacja

Ogród to nie tylko rośliny, ale także elementy małej architektury czy też instalacje. Ważne jest tutaj zadbanie o ich odpowiedni stan techniczny co pozwoli nam uchronić się przed niechcianą awarią bądź wymianą w wyniku nadmiernego zużycia.

Close Menu