Projektowanie.

Ogród szyty na miarę potrzeb i oczekiwań

Zakres prac świadczonych w ramach usług projektowych.

Projekt i jego rola

Projekt ogrodu często jest bagatelizowany, gdyż utożsamia się go wyłącznie z walorami estetycznymi, ale ogród to nie tylko piękno, lecz także funkcjonalność. Bez dogłębnej analizy nie jest możliwe wykorzystanie w pełni jego potencjału. To od projektu zależy czy będziemy co tydzień rwać sobie włosy z głowy, wyjeżdżając po schodach kosiarką z garażu, przedzierać się przez zasieki przerośniętych krzewów, które nigdy nie powinny osiągnąć tak dużych rozmiarów, czy też po raz setny potykać się o zbyt wysoki stopień. Niuanse decydują o funkcjonalności, komforcie i ergonomii przekładającej się na codzienne użytkowanie. Dlatego też nie należy bagatelizować roli projektu i jednocześnie postawić na współpracę z architektem krajobrazu.

Wykonywane Projekty:

+   Kompleksowe projekty ogrodu

+   Częściowe projekty ogrodu np. nasadzeń i nawierzchni 

+   Projekty zieleni publicznej tj. parki, skwery, zieleńce

+   Projekty zieleni wokół firm i przedsiębiorst

+   Projekty zagospodarowania tarasów, balkonów, patio

+   Projekty zielonych dachów

+   Projekty instalacji systemu nawodnienia

+   Projekty oświetlenia

+   Projekty elementów małej architektury: trejaże, pergole, altany, ławki 

+   Projekty obiektów wodnych: oczka wodne, strumienie, kaskady itp.   

Etap I

Umawiamy się na pierwsze spotkanie które składa się z inwentaryzacji oraz przeprowadzenia z Państwem rozmowy odnośnie wizji i oczekiwań związanych z przyszłym ogrodem.

Etap II

Umawiamy się na drugie spotkanie na którym zostają przedstawione koncepcje oraz rozwiązania, jeśli Państwo zostaną usatysfakcjonowani podejmujemy decyzję o rozwoju i dopracowaniu konkretnej koncepcji.

Etap III

Umawiamy się na trzecie spotkanie gdzie zostaje przedstawiona dopracowana koncepcja omawiane są szczegóły dobór materiałów itp. na podstawie których istnieje możliwość zrobienia kosztorysu.

Etap IV

Oddanie gotowego projektu wraz z podjęciem decyzji o dalszej współpracy, gdyż istnieje możliwość realizacji lub nadzoru nad wykonaniem przez inną firmę której zostały zlecone prace. 

Close Menu