Systemy nawadniania warszawa

Systemy nawadniania warszawa

Coraz więcej osób marzy o tym, żeby mieć piękny i zadbany ogród wokół swojego domu. Jednak taki efekt nie jest w stanie zrobić się sam, wymaga od nas zaangażowania i systematyczności. Na pewno każdy wie, że najważniejsza w prawidłowym funkcjonowaniu roślin jest woda. Od niej zależy czy nasz trawnik będzie soczyście zielony, a rośliny będą obficie rosły. Aby ułatwić pielęgnację ogrodu, na rynku pojawiły się automatyczne systemy nawadniające. Czym są?
Systemy nawadniania Warszawa są to nowoczesne instalacje, które umożliwiają dostarczenie odpowiedniej ilości wody do roślin, bez nakładu pracy człowieka. Ich projekt zawsze powinien rozpocząć się od określenia źródła wody. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania tereny zielone mogą się prawidłowo rozwijać. Systemy nawadniania ogrodu ułatwiają znacznie jego pielęgnację, są zazwyczaj zakładane w celu nawadniania trawników i pozostałych roślin ogrodowych. Jest to sposób nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale też na ekonomiczne wykorzystanie wody. Mimo, że taka instalacja jest dość kosztowna, coraz więcej osób się na nią decyduje, ze względu na wiele korzyści, które płyną z jej zamontowania.
Systemy nawadniania – jakie są rodzaje?
Automatyczne systemy nawadniania Warszawa różnią się między sobą głównie instalacją zraszającą. Jej wybór jest uzależniony od wielkości terenu, rodzaju podłoża, punktu wykorzystania wody przez rośliny oraz strat wilgoci, do których doszło na konkretnym obszarze. 

Jakie rodzaje nawodnień wyróżniamy? Są to:
nawadnianie zraszaczami – jest najczęściej wykorzystywanym sposobem podlewania. Stosowane jest zwykle w przypadku powierzchni trawiastych. Zraszacze można podzielić na dwie grupy – wynurzalne i polowe. Pierwsza odmiana jest wykorzystywana do nawadniania trawników, natomiast druga do nawadniania upraw polowych.
Zraszacz wynurzalny montowany jest w gruncie w specjalnej obudowie, która jest wykonana z tworzywa sztucznego. Jego część wynurzalna wysuwa się z obudowy, pod wpływem ciśnienia wody, tylko wtedy, gdy ma zacząć podlewać. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zraszacz nie przeszkadza w wykonywaniu prac pielęgnacyjnych ogrodu. Zraszacze wynurzalne są dostępne w dwóch różnych rodzajach – statycznym oraz rotacyjnym. Zraszacz statyczny charakteryzuje się niskim zasięgiem, dlatego jest stosowany na małych powierzchniach. Z kolei zraszacz rotacyjny posiada duży zakres zarówno regulacji kąta, jak i zasięgu. Dzięki temu sprawdza się przy zróżnicowanym ukształtowaniu.
nawadnianie mikrozraszaczami – jest idealnym rozwiązaniem w przypadku podlewania skalniaków i rabatek lub niewielkich obszarów. Ten system daje możliwość tworzenia całej gamy zestawów w zależności od potrzeb, wystarczy dodać do niego wybrane elementy. Mikrozraszacze nie potrzebują dużego ciśnienia wody oraz jej dużej ilości. Ten rodzaj zraszaczy może stanowić świetne uzupełnienie całego systemu nawadniającego. Warto też wiedzieć, że do prawidłowej pracy mikrozraszaczy niezbędna jest czysta woda. Wynika to z tego, że istnieje duże ryzyko zapchania dysz przez zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie. nawadnianie kropelkowe – polega na dostarczaniu odpowiedniej ilości wody bezpośrednio pod roślinę, czyli do jej korzenia. Sprawdza się tam gdzie rosną rośliny, które są wrażliwe na podlewanie od góry oraz są ciężko dostępne. Instalowane jest najczęściej do podlewania drzew oraz krzewów ustawionych w żywopłotach lub rabatach. Jest to najbardziej precyzyjne nawadnianie. W zależności od nasadzeń, dobierany jest jego wariant. Może być zastosowany system nawadniania liniami kroplującymi, który sprawdza się do podlewania żywopłotów i gęstych
nasadzeń, lub system nawadniania kroplownikami indywidualnymi, który stosuje się do nawadniania drzew i krzewów rosnących w nieregularnych odstępach.

Jakie zalety posiadają systemy nawadniania?

Jak już wiadomo systemy nawadniające Warszawa niosą za sobą wiele korzyści, ale dokładnie jakie? Oto najważniejsze z nich:

skuteczne nawadnianie roślin,

redukcja erozji gleby,

zmniejszenie użycia wody,

oszczędność czasu,

możliwość dodatkowego dostarczania nawozów mineralnych podczas podlewania,

zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób i pleśni roślin,

optymalne działanie, niezależne od warunków atmosferycznych,

możliwość optymalizacji i automatyzacji procesu nawadniania,

uniwersalność zastosowania – nawadnianie można instalować na terenie o różnym ukształtowaniu, w trakcie podlewania roślin nie dochodzi do ich nadmiernego moczenia, co zapobiega ich gniciu. Kiedy najlepiej zainstalować automatyczne systemy nawadniania ogrodu?

Jak widać systemy nawadniające Warszawa są dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu możemy zainstalować je w każdym ogrodzie. Jednak, aby to zrobić z głową, warto wiedzieć o kilku kwestiach. Systemy nawadniające najlepiej wykonać jeszcze przed założeniem ogrodu. Podziemna część instalacji nawadniających powinna być wykonana przed rozpoczęciem prac budowlanych, z kolei naziemna część systemu nawadniającego po zasadzeniu roślin oraz założeniu trawnika. Nie oznacza to jednak, że jak mamy już zaaranżowany ogród, to jest to niemożliwe. System automatycznego nawadniania Warszawa można również zamontować w istniejącym już ogrodzie, tylko w tym przypadku należy go zintegrować z obiektami, które się w nim znajdują. Montaż systemów nawadniających najlepiej jest zlecić fachowcom, tylko wtedy otrzymamy gwarancję na działanie instalacji. Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, która w profesjonalny sposób wykona nawadnianie trawnika lub nawadnianie ogrodu!

Dodaj komentarz